archiwum projektów edukacyjnych

archiwum projektów edukacyjnych

W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie edukacyjnym "Czego jeszcze nie wiemy o krajach anglojęzycznych". Co miesiąc zetkniemy się z nowym zagadnieniem dotyczących Wielkie Brytanii, USA czy Australii. Przypomnimy sobie zwyczaje Halloween, przygotujemy tradycyjny Christmas Pudding oraz poznamy tajemnice londyńskiego metra. A to oczywiście nie wszystko! Zaglądajcie na stronę, żeby dowiedzieć się co nowego czeka nas w danych miesiącu. We'll keep you posted :)

Logo konkursu

Projekt „Hello America”  ma na celu:

- poszerzenie wiedzy uczniów na temat kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej,

- zapoznanie uczniów z elementami historii USA,

- zapoznanie uczniów ze zwyczajami panującymi w USA,

- naukę poprzez zabawę dzięki organizowaniu imprez tematycznych dla dzieci i młodzieży.

 

Realizacja projektu rozpoczyna się 1 września 2014 roku, jego zakończenie przewidziane jest na czerwiec 2015 roku.

 

Projekt realizowany jest miesięcznie. W każdym miesiącu od września do czerwca uczniowie będą zapoznawać się przynajmniej z jednym aspektem kultury lub historii Stanów Zjednoczonych.

 

W ramach projektu edukacyjnego „Trzy biografie – wiele historii” przeprowadziłam w klasach 0 – 3 warsztaty pt. „W kręgu muzyki żydowskiej”

Dzieci obejrzały szereg zdjęć związanych z kulturą żydowską. Na początku dziwiły się, że tak poważnie wyglądające osoby, które na jednych zdjęciach czytają Biblię na innych radośnie tańczą.

Główną część zajęć poświęciłam na naukę jednego z tańców żydowskich – „Hava nagilla”. Dzieciom bardzo się spodobał i chętnie powtarzają go na innych zajęciach rytmiki, które prowadzę.

Dzięki tym zajęciom dzieci zobaczyły, że kultura żydowska ściśle łączy się z muzyką i tańcem, co dla wielu z nich było zadziwiające.

 

Agata Drewnik

Celem projektu jest: propagowanie wiedzy dotyczącej biografii i dokonań I. Sendlerowej, M. Edelmana i J. Korczaka propagowanie podstawowej wiedzy dotyczącej znajomości historii i Praw Człowieka, kultury, sztuki żydowskiej i jej obecności w kulturze polskiej.

 

Beneficjentami Projektu będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Termin realizacji projektu wyznaczono na wrzesień 2014r.

 

W ramach Projektu Beneficjenci będą uczestniczyć w konkursach modułowych oraz warsztatach i wykładach związanych z tematyką wskazaną w tytule Projektu.

 

{edocs}http://nsp38.edu.pl/pliki/trzy biografie.ppt{/edocs}

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, spotkania z gośćmi, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kinach realizujących projekt w 40 miastach w Polsce.Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

W roku szkolnym 2013/ 2014 uczniowie klasy 5 i 6 będą brać udział w spotkaniach pt.: "Kino współczesne"

  • Cykl ten  składa się z 9 filmów.
  • Projekcje poprzedzone prelekcjami z twórcami kina będą odbywać się raz w miesiącu o godz. 9:00 w DK " Świt".